Anasayfa 24saatteis 2019’da Kariyerinizi İyileştirin
2019’da Kariyerinizi İyileştirin

2019’da Kariyerinizi İyileştirin

0
0

Yeni bir yılı karşılamaya günler kalmışken eski yıldan öğreneceklerimizi alıp, 2019’a yeni hedefler ve yüksek motivasyonla başlamanın tam vakti!

2018’e geri dönün. Kendinize kaç kez “Eğer biraz daha sıkı çalışırsam değerim anlaşılacak. Gelecek yıl, iyi bir zam ve terfi alacağım. Gerçekten mutlu değilim ama başka seçeneğim yok” dediniz?

Bu düşünceler veya benzerleri aklınıza geldiyse, o zaman 2019 hedeflerine tekrar bakalım. Gerçeklerle yüzleşelim. Patronunuz değerinizi anlayabilir veya sizin sıkı çalışmanızdan yararlanmaya devam edebilir. İyi bir artış olabilir, ya da sizi tatmin etmeyen rakamlarda takılıp kalabilirsiniz. Kariyeriniz için bu sene neler olacağı sizin konuya yaklaşımınızla oldukça ilintili.

Her geçen gün istikrarlı bir gelir elde etmek için çalışmaya devam etmek bir tercih. Mevcut işinizden ayrılmadan önce alternatifleri gözden geçirmek de önemli bir seçim. Kendinizi stres altına sokmayacak hayatı yaratmak için adımları atmadan sonuçları analiz etmek gerekli.

Eğer eski işinle ilgili mutsuzsan, o işyerine faydalı olma olasılığın da azalır. Dolayısıyla bu mutsuzluk hem sana hem şirkete adaletsizlik. Bu sebeple yeni bir başlangıç yapmak kötü bir fikir olmadığı gibi, yeni insanlar ve yeni koşullar düşen motivasyonunu yükseltebilir.

İş görüşmelerinin stresli olduğunu ve reddedilme olasılığının rahatsızlık yarattığını biliyoruz. Yeni bir şirkete veya işe geçmek bir risktir. Şu an bulunduğunuz yerden daha iyi veya daha kötü olabilir. Ama şu an bulunduğunuz yer sizin gelişimizin ve mutluluğunuzu engelliyorsa, risk buna değer.

Sizin için en uygun olana karar verdikten sonra, 2019 için bir plan oluşturun. Hedeflerinizi gerçeğe dönüştürmek için fikirlerini yazın. Her gün bu hedefler üzerinde çalışın. Kariyerinize gelince, değişim yavaş bir süreçtir, ancak zaman ve çaba ile bunun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Daha mutlu bir iş hayatına sahip olmak istiyorsanız, sizi takdir eden, maddi veya manevi değerinizi bilen birileri için çalışmak için yeni yılı bunun için bir fırsat olarak değerlendirin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir