Anasayfa 24saatteis 24 Saatlik Sayaç Nedir?
24 Saatlik Sayaç Nedir?

24 Saatlik Sayaç Nedir?

0
0

24 Saatlik Sayaç, bir çalışan adayı bir şirketin ilanına başvurduğu zaman şirketin o başvuruyu değerlendirmek için 24 saati olduğunu gösterir.

Çalışan adayı olarak bir ilana başvurduğunuzda şirket sizi beğeniyorsa sizi kısa listeye ekliyor. Kısa Listeye eklemediği durumda adayın başvurusu 24 saat içinde şirketin ekranında siliniyor.

Bu neden önemli?

24 saatlik sayaç dolmadan önce şirket adayın başvurusunu kısa listeye eklerse çalışan adayına otamatik bir bildirim geliyor. Tebrikler,” XXX tarafından kısa listeye eklendin” şeklinde. Ters senaryoda da şöyle oluyor. Şirket adayın başvurusuna bakıp, beğenmediği için kısa listeye almazsa 24 saat dolduğunda şirketin ekranında adayın başvurusu siliniyor ve aday başvurularım kısmından başvurduğu ilana baktığı zaman “Olumsuz değerlendirilmiştir” şeklinde bir geri dönüş alıyor. Aslında adaya 24 Saat içinde olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş sağlanmış oluyor.

24 Saatlik Sayaç ile alakalı önemli bir nokta var!

Hafta sonları ve tatil günlerinde 24 Saatlik sayaç donuyor.

Örneğin, çalışan adayı Cuma günü bir ilana başvuruyor. Normalde ertesi güne kadar başvurusunun ömrü var ama Cumartesi günü olduğu için sayaç donuyor ve o yüzden şirket cumartesi ya da pazar gecesine kadar adayın başvurusunu görüyor. Bu sebeple hafta sonuna ya da tatil gününe denk geliyorsa, şirket geri dönüş yapmadı diye endişelenmeyin!

Hafta başında size bir geri dönüşü olacaktır!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir