Anasayfa 24saatteis Adecco İle Keyifli Bir Sohbet
Adecco İle Keyifli Bir Sohbet

Adecco İle Keyifli Bir Sohbet

0
0

Bize biraz Adecco’dan bahseder misiniz?

Adecco, dünya çapında seçme ve yerleştirme şirketlerinin en büyüğü. Yaklaşık 1 milyon çalışan adayına iş imkânı sunuyoruz, bünyemizde 33.000 kişi çalışıyor. Geniş iletişim ağımızla 67 ülkede çalışıyoruz. 100.000 – 200.000 arasında bir müşteri tabanıyla çalışıyoruz.

Adecco Türkiye’nin Türkiye operasyonu ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Adecco, 24 yıldır Türkiye’de. Alanımızdaki en büyük şirket olduğumuz gururla söyleyebiliriz. Şu anda her hafta yaklaşık 7,000 kişiye iş fırsatı sağlıyoruz. 9 şehirde operasyonumuz ve toplam 16 ofisimiz var. Çözümlerimizi üretirken 200 çalışma arkadaşı ile birlikte hizmet veriyoruz.

Adecco içindeki görevinizi anlatır mısınız?

Kendimden bahsedecek olursam, Adecco Türkiye’nin yöneticisiyim. 12 yıldır Adecco grubu için çalışıyorum. İtalyanım, kariyerime de İtalya’da başladım, 5 yıl sonra Asya’ya taşındım, özellikle Çin pazarında 5 yıl daha çalıştım ve 2017 yılının başında Türkiye’ye taşındım.

Uluslararası pazarda oldukça fazla deneyiminiz var. Türkiye’deki iş ortamı ve uluslarası pazarları kıyaslayabilir misiniz?

Uluslarası pazarda tecrübeli olduğumu söyleyebilirim çünkü şu ana kadar 3 farklı ülkede yaşadım ve çalıştım. Avrupa, Uzak Doğu ve Türkiye arasında bir karşılaştırma yapabilirim Diğer büyük pazarlarla karşılaştırıldığında Türkiye’nin yetenek, insanlar yapısı ve rekabet edebilecek firmaların kalitesi açısından bir eksiği olmadığını söyleyebilirim. Özellikle insanlar ve çalışanlar söz konusu olduğunda bu ülkedeki yetenek seviyesi inanılmaz derecede yüksek. Büyük şirketler ve kurumların arasında yetenekleri yakalayıp doğru yere yerleştirmeyi kolaylaştırmak için iş birlikteliklerinin artacağını umut ediyorum.

Türkiye ve Türk insanı hakkındaki kişisel düşünceleriniz nedir?

Benim Türkiye ve çalıştığım insanlar hakkındaki duygularıma gelince, sizler varlığınızla oldukça Akdenizli’siniz. Bir İtalyan olarak belki de bu yüzden bugüne kadar bu ülkeye çok iyi uyum sağladım. Yani bir çok tutkulu insan var burada. Hayatınızı olumlu olumsuz hislerinize göre yönlendiriyorsunuz. İnsanlar fazlasıyla enerjik. Bir görevi yerine getirirken, görevin hakkını vermek için ne kadar uzun süre çaba harcandığını görüyorum. Bu görevleri veren insanların görevi verirken daha net açıklaması ve ne istediğini açık bir biçimde ifade etmesi çok önemli. Tekrar söylemek isterim ki Türkiye’nin hiç bir eksiği yok ve dünyadaki tüm ülkelerle yarışabilir.  

İstihdam piyasasındaki en önemli trendler nedir?

Konu piyasaya ve İK’da kimin çalıştığına geldiğinde, dijitalleşmenin en önemli trendlerden biri olduğunu görüyoruz. İşverenlerin ve çalışanların perspektifinde kağıdın büyük ölçüde azaldığını görüyoruz. Bu yüzden herkes dijital çözümler arıyor. İnsanlar iş bulmak için dijital bir çözüm istiyor, işverenler de seçmek ve taramak için dijital bir çözüm istiyor. Bu nedenle 24 Saatte İş ile olan çözüm ortaklığımız Adecco için çok çok önemli bir rol taşıyor.

24 Saatte Iş ile aranızdaki iş ortaklığı konusundaki düşünceleriniz nedir?

24 Saatte İş ile olan ortaklığımızdan son derece mutluyuz, Bir süredir işe alım konusunda daha iyi bir dijital çözüm arıyorduk. Bu işbirliği sayesinde personel yerleştirme oranımızın giderek hızlanan bir şekilde arttığını söylemekten gurur duyuyoruz. Çalışma şeklimizi geliştirdiğini söyleyebilirim. Aday deneyimini geliştirmek için yeni bir dijital çözüm arıyorduk ve aynı zamanda içerideki süreçlerimizi kolaylaştırdığını ve çalışma verimimizi artırdığını, harcadığımız zamanı azalttığını söyleyebiliriz. Böylelikle pozisyon kapama hızımız ve oranımızı artıyor. Genel olarak yüzlerce insanın Adecco – 24 Saatte İş birlikteliği sayesinde iş bulduğunu söyleyebilirim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir