Anasayfa 24saatteis İşe İsteyerek Gelmenin 3 Yolu:
İşe İsteyerek Gelmenin 3 Yolu:

İşe İsteyerek Gelmenin 3 Yolu:

0
0

Artık sizi motive etmeyen bir ortamda mutlu gozuken bir maske mi takıyorsunuz? İş yerinde kişisel hayatınız hakkında dürüst olamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Yanlış meslekte olduğunuzu hissetmeye başlıyorsunuz ama bunu kimseyle paylaşamıyor musunuz?

Gerçekten de iyi olmadığınız halde iyi gibi davranmaya devam ederseniz, mutsuzluk kronikleşir ve hayat daha da zorlaşır.
Eğer tüm benliğinizi isyerine getirmiyorsanız, mutlu bir insan olmanız çok zorlaşır.

Şu 3 ipucu bu durumu çözümlemeye yardımcı olabilir.

1. Savunmasiz Olun

İnsanlar genellikle dürüst düşüncelerini paylaşmayı veya karşılarındaki insanları incitecek korkusu nedeniyle kişisel hayatlarının bazı parçalarını paylaşmak konusunda çekingen davranırlar. Halbuki dürüst bir iletişim daha fazla empati ve daha çok mutluluk anlamına gelebilir.

Biraz açılmayı deneyin. Sizi nereye götürdüğünü görün. İş arkadaşlarınızdan gelen yanıtla hoş bir sürprizle karsilasabilirsiniz ve daha gerçek ilişkiler kurabilirsiniz.

2. Profesyonel Riskler Alın

Başarısızlık korkusu çoğu insanı gelişmekten uzak tutar. Ama konfor alanını terketmeyerek ne kazanıyorsunuz? Muhtemelen kaybettikleriniz kazandıklarınızdan çok daha fazla.

Risk alsanız bile olabilecek en kötü şey nedir?

Bir şans verin kendinize ve yolculuğunuz boyunca ihtiyacınız oldukça destek istemekten çekinmeyin. Yeni zorluklarla karşılaştığınızda, insanlar genellikle size yardımcı olmak isteyecektir. Kimse sizin ilk seferde mükemmel olmanızı beklemiyor Yeni adımlar attığınız için başkalarından destek almaktan korkmayın.

3. Konfor Alanınızı İstediğiniz Zaman Bırakın

Mevcut konfor bölgesi, işte yerinde olabileceğiniz kadar rahat mı? Muhtemelen değil. Aslında, konfor bölgeniz muhtemelen benliğiniz için rahatsızlık yaratıyor!

Sınırlarınızı zorlayın. Gerçek sizi özgür bırakın. Etrafınızdaki herkes muhtemelen o kişiyi daha çok sevecek! Öyle değilse eğer, muhtemelen doğru yerde değilsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir