Anasayfa 24saatteis Terfi Almak İçin 5 İpucu
Terfi Almak İçin 5 İpucu

Terfi Almak İçin 5 İpucu

0
0

Mevcut İşinizi Kusursuz Bir Şekilde Yapın

Mevcut işinizde, mümkün olduğunca mükemmelliğe yaklaşmayı hedeflemelisiniz. Otomatik pilotta çalışıyorsanız veya işinizin bir kısmını ihmal ediyorsanız, çalışmanızın özensiz olduğu ya da umursamadığınız izlenimini bırakabilirsiniz. Şu anda sahip olduğunuz pozisyonda parlayamazsanız, bir yönetici size neden daha fazla sorumluluk versin ki? Mevcut işinizi iyi yapmak, ilerlemeye hazır olduğunuzu kanıtlamanın ilk adımıdır.

Terfi Almak İçin Değil İşinizi İyi Yapmak İçin Çalışın

Bir terfi almaya çalışırken insanların yaptıkları en büyük hata, hak ettiklerini varsaymaktır. Bir terfi alma hakkına sahip olduğunu düşünen tavır, hak edilmiş olsa bile, asla işe yaramayacaktır. Bir sadece sözde kalan ve aksiyona dökülmeyen hareketler, sözleri destekleyecek herhangi bir madde olmaksızın kimseyi ikna etmeyecektir.

Terfi alma hakkını kazanma tavrı, onu almak için ne yapmanız gerektiğine odaklanmak yerine sadece terfi edilmeye odaklanmanıza neden olabilir. Bu kadar iyi olduğunuzu düşündüğünüzde, bir terfi alacağınızdan şüpheniz olmasa da, muhtemelen o pozisyonu almak için size verilen geri bildirimleri görmezden gelebilirsiniz.

Ekstra Mesafeyi Kat Edin

Ekstradan mesai yapanlar, sorulmadan ek sorumluluk üstlenenler ve proje ihtiyaçlarını karşılayanlar fark edilir. Hedefinizdeki iş pozisyonunun sorumluluklarının bir kısmını terfi edilmeden önce yapmaya başlayabilirsiniz.

Terfi  İstiyorsanız Bunu Dile Getirin

Terfi edilmek istiyorsanız, yöneticinizinde bunu bildiğinden emin olun. İşi almak için ne yapmanız gerektiğini sorun ve sonra bunları yapmaya başlayın. Bu sefer bu rolü alamıyor olsanız bile, gelecekteki fırsatlar için farkındalık yaratacaksınız.

Kendinizi İfade Etmekten Korkmayın

İşinizde başarmış olduğunuz tüm olumlu şeyleri yöneticinize hatırlatın. Ama bunu belli bir düzeyde yapın Patronunuzun sizin ne kadar değerli olduğunuzu her saniye dile getirmesini  beklemeyin. Yeri geldiğinde neyi, niye yaptığınızla ilgili ayrıntıları paylaşırsanız ve bilinçli tercihlerle doğru adımlar attığınızı ifade edebilirseniz size olan güven artacaktır. Unutmayın, güven her kapıyı açar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir